«Редагування та форматування тексту в текстовому
редакторі Word. »
Мета уроку:
Дидактична:
- навчити студентів форматувати текстовий документ;
- формувати навички свідомого планування своєї навчальної діяльності;
- поглиблювати знання змісту, реквізитів, вимог до оформлення ділових паперів;
- закріпити практичні навички використання документації;
- удосконалення вмінь працювати з документами;
Розвивальна:
- розвивати самостійність у засвоєнні навчального матеріалу;
- розвиток мовлення, мислення, пам’яті (вміння аналізувати, виділяти головне, робити узагальнення, висновки);
Виховна:
- виховувати впевненість у своїх силах, колективізм;
- естетичність у оформленні тексту.
- виховувати дотримання норм культури спілкування.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і навичок.
Обладнання: ПК, прикладне програмне забезпеченняWord, завдання,
теоретичний матеріал, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності з використанням технології «Мозковий штурм»
Викладач.. Пригадайте, будь ласка, з уроків української мови: які стилі мовлення ви знаєте? (художній, публіцистичний, науковий, офіційно-діловий, розмовний.)
Викладач.. Навести приклади документів, які належать до офіційно-ділового стилю. ( розписки, заяви, службові листи, реферати тощо.)
Викладач.: Давайте повторимо стилі і жанри мовлення та вимоги до ділового мовлення. На уроках української мови ви вже навчилися складати документи офіційно-ділового стилю. НТП потребує впровадження у життя сучасних засобів – комп'ютерної техніки. Тому сьогодні ми навчимося з вами, як правильно оформляти (форматувати) документ набраний на ПК. Для повторення вивченого матеріалу проведемо з використанням технології « Мозковий штурм » тестування з теми «Фрагменти тексту» (5 хв) (Є.Шестопалов. Комп'ютерні тести, практичні роботи.)
II. Оголошення теми та визначення очікуваних результатів
Тема сьогоднішнього уроку : «Редагування та форматування тексту в текстовому редакторі Word. »
Мета сьогоднішнього уроку навчитися
•форматувати текст, форматувати символи, абзаци, сторінки текстового документа;
•естетично і привабливо оформлювати текстові документи;
•свідомо планувати свою навчальну діяльність;
•самостійно засвоювати навчальний матеріал.
III. Вивчення нового матеріалу
Щоб досягти мети сьогоднішнього уроку пропоную об'єднатися у три групи. Кожна група виконує своє завдання.
Завдання групам:
1 група — вивчити форматування символів за підручником І.Т.Зарецької
«Інформатика 10—11» (с. 297, § 10, п. 10.5) за планом:
1.Що таке форматування символів?
2.Що передбачає шрифтове оформлення документа?
3.Розкрити поняття:
•вигляд шрифту;
•написання шрифту;
•розмір шрифту (кегель);
•колір шрифту.
2 група — вивчити форматування абзаців за підручником І.Т.Зарецької «Інформатика 10—11» (с. 298, § 10, п. 10.5) за планом:
1.Що таке абзац?
2.Що таке форматування абзаців?
3.Що передбачає форматування абзаців?
4.Розкрити поняття:
•вирівнювання абзаців;
•абзацні відступи;
•інтервал між абзацами;
•інтервал між рядками;
•марковані списки.
3 група — вивчити форматування сторінки за підручником Ї.Т.Зарецької
«Інформатика 10—11» (с. 300, § 10, п. 10.5) за планом:
1.Що таке форматування сторінки?
2.Що передбачає форматування сторінки?
3.Розкрити поняття:

•настроювання розмірів сторінки;
•орієнтація сторінки;
•способи подачі паперу;
•обрати принтер для друкування;
•становлення позицій табуляції.
Групи працюють за ПК. Викладачь коригує діяльність, і надає допомогу в разі виникнення труднощів.)
IV. Закріплення матеріалу
На робочому столі знаходиться папка з ім'ям «Група»
Кожному учню дається завдання, яке він повинен виконати для закріплення вивченого.
Завдання:
1. Складіть самостійно заяву і оформіть її на комп'ютері:

Варіант 1.
Директорові з проханням перевести вас із одної групи в іншу;
Варіант 2.
До вищого навчального закладу {наприклад: Херсонський державний університет). Дотримуйтеся вимог.
2. Виконати дії над заданим текстом:

1.Вказати, яким видом шрифту та розміром набраний текст.
2. Встановити заголовок тексту Агіаl розміру 26.
3.У першому абзаці встановити написання: жирний підкреслений курсив,
червоним кольором з відступом першого рядка 2 см.
4. Встановити розріджений інтервал на 1,5 пт.
5. Вирівняти текст .
6. Промаркувати абзаци тексту.
7. Встановити розміри сторінки формату , А4 альбомної орієнтації.
8. Змінити розміри полів сторінки: ліве і праве—- 25 мм, верхнє і нижнє — 31 мм.
9. Зберегти документи у своїй папці.
V. Підсумок уроку.
- Що було цікавим?
- Що було важким?
- Чого ми навчилися сьогодні?
- Чи вдало ви вибрали досягнення мети?
- Для чого ми вивчаємо форматування тексту, де воно використовується?
VI. Домашнє завдання
Прочитати: І.Т.Зарецька «Інформатика 10—11» (с. 297—300, § 10, п. 10.5)
|